Darbas

Dirba.lt portale galite atrasti savo mėgstamą darbą. Jeigu dar nežinote kurioje srityje norite dirbti, ar esamoje srityje dirbant Jūsų netenkina pats darbo procesas ir norite dirbti kažką kitą, tuomet naršykite darbo skelbimus, atraskite norimą darbo profesiją ir kandidatuokite į mėgstamą poziciją. Svarbiausiai nebijokite bandyti, daryti, klysti, mokytis - tai yra svarbiausia. Darbo paieškos strategiją galite susikurti ir patys, pavyzdžiui, galite ieškoti darbo nebūtinai tik pagal profesiją, tačiau galite atsižvelgti ir į įmonę kurią kandidatuojate.

Taip pat, jeigu gyvenate viename ar kitame mieste, nebūtinai turite dirbti tame mieste, kuriame gyvenate. Lietuvoje atstumai yra gana nedideli, o norima profesija ir norima įmonė, kurioje galėtumėte dirbti būtent gali būti kitame mieste nei gyvenate. Todėl nebūtinai darbas Vilniuje, darbas Kaune, darbas Klaipėdoje ar darbas Šiauliuose gali būti ta vietovė kur turėtumėte dirbti. Galbūt Jūsų mėgiama profesija ir darbą siūlanti įmonė veikia Panevėžyje, Rokiškyje, Telšiuose ar Marijampolėje? Kartais dėl mėgiamo darbo, reikia rizikuoti ir bandyti. Naršykite darbo skelbimus įvairiuose Lietuvos miestuose.

Tarp lietuvių yra populiarus ir darbas užsienyje, todėl neatmeskite ir šios galimybės. Darbas Vokietijoje, darbas Norvegijoje, darbas Anglijoje, darbas Olandijoje, darbas Švedijoje, darbas Danijoje yra populiariausias tarp lietuvių, tačiau daugybės specialistų reikia visur, todėl neatmeskite pabandyti savo darbo kelią ir užsienyje.

Esate darbuotojas ir ieškote darbo?
Darbo vietovės:

Darbas - tai yra mūsų gyvenimo variklis ir tai ko mes siekiame gyvenime, turėti prasmingą veiklą ir mėgautis ja. Darbe labai svarbu atrasti save ir nuolat tobulėti. Profesinės kelionės pradžioje mes galime daug klysti, išbandyti daug įvairių darbų, nebūtinai juos visus mėgti, tačiau laikui bėgant mes atrandame mėgstamiausius darbus ir pradedame savo darbinės kelionės pradžią. Darbinė pilnatvė ateina tuomet, kai į darbą einame ne per kančias, o noriai eidami į darbą ar atlikdami savo veiklą tobulėjame ir siekiame naujų tikslų. Yra keli tipai žmonių: vieni mėgsta siekti aukštumų, nuolat tobulėti, kelti vis didesnius tikslus, kilti karjeros laiptais, tapti vadovais, o galbūt vėliau ir įkurti savo verslą. Kitas tipas žmonių yra toks, kuriems yra gerai dirbti kažkam, būti geriausiu savo profesinėje srityje, išmanyti savo darbą geriausiai, neturėti streso dėl komandos valdymo ir tokio streso, kurį patiria vadovai ar verslų savininkai.

Per profesinio tobulėjimo laikotarpį, keičiant įvairius darbus, žmonės įprastai atranda save ir gali priskirti save vienam ar kitam tipui. Svarbiausiai suprasti ko nori ir nesižvalgyti ką draugas daro, svarbiausiai yra žinoti koks profesinis kelias laukia tavęs.

Darbo kategorijos:

Dirba.lt darbo skelbimai suskirstyti pagal miestus Lietuvoje ir šalis užsienyje. Taip pat skirstymas yra ir pagal darbo kategorijas, profesijas. Ieškodami darbo, galite pasirinkti norimą darbo kategoriją ir kombinuoti paiešką su darbo kategorija, miestu ir paieškos fraze. Taip tikslindami darbo paiešką, surasite norimą darbo skelbimą. Tačiau kartais darbo skelbimai neturi tam tikrų tekstų savo skelbimo viduje, todėl darbo skelbimo paieška pagal frazę gali nerodyti visų rezultatų, todėl gali būti atveju, kad teks darbo skelbimų ieškoti tik pagal darbo kategorija arba tik pagal miestą arba tik pagal frazę. Kombinuokite šias įvairias darbo paieškos strategijas įvairiais būdais.