Diskusijos

Užduokite klausimus darbo temomis. Kurkite diskusijas apie įmones, rašykite tiek gerus, tiek ir blogus atsiliepimus apie įmonėje esamą situaciją. Labai prašome nešmeižti ir neskleisti melo dirbtinai, stenkimės padėti vieni kitiems ir išsiaiškinti esamas problemas. Čia galite teirautis apie atlyginimų dydžius Lietuvoje ar kitose šalyse, o gal net ir konkrečiose įmonėse. Pateikiama informacija viešai ne visuomet atspindi realią situaciją, todėl ši diskusijų lenta leis mums visiems žinoti daugiau informacijos apie darbo rinkos dayvius ir daug kitos įvairios informacijos.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ugne

Sveiki, kas yra bruto ir neto atlyginimas?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Laba diena. Bruto užmokestis - tai neapmokestintas mėnesinis atlyginimas, išmokamas vienam darbuotojui, dar neatskaičius visų pajamų ir valstybinio socialinio draudimo mokesčių, kuriuos pats darbuotojas ir sumoka. Į jį įskaitomos gautos premijos, apmokamos atostogos, neatvykimas į darbo vietą dėl ligos. Kitaip tariant, bruto atlyginimas - atlyginimas ant popieriaus. Tuo tarpu neto užmokestis - darbuotojui mokamas atlyginimas, kai visi mokesčiai jau yra atskaičiuoti. Populiaresnis pavadinimas - atlyginimas į rankas.

+3Patinka
Remis

Laba diena, koks dabar yra vidutinis atlyginimas Lietuvoje?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Laba diena, dėkoju už klausimą. 2019 metais, Lietuvoje buvo fiksuotas vidutinis 714 eurų per mėnesį atlyginimas į rankas. Akivaizdu, jog atlyginimas labai priklauso nuo darbo, kurį dirbate, kvalifikacijos, regiono, bei kokios kilmės yra įmonė, kurioje dirbate (dažnai užsienio įmonės yra linkusios savo darbuotojams Lietuvoje mokėti šiek tiek daugiau, ir to pavyzdžių ypač apstu programuotojų sektoriuje). Mažiausiai uždirbo nekvalifikuoti darbuotojai, jų vidutinis atlyginimas nesiekia 600 eurų. Daugiausiai - su daugiau nei 1000 eurų - auksčiausio lygio vadovai. Taip pat vyrauja tendencija, kad Vilniuje ir Kaune yra mokami didžiausi atlyginimai Lietuvoje, nes ir didžiausios įmonės čia įsikūrusios, o aukščiausio lygio vadovai gali uždirbti ir dešimtimis tūkstančių per mėnesį.

+3Patinka
Petras

Laba diena, norėjau paklausti ką traukinio konduktorius daro?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Konduktorius yra asmuo, tikrinantis traukinio keleivių įsigytus bilietus, taip pat juos parduoda. Tai panašus į autobusų kontrolierių, darbas. Ši specialybė yra kvalifikuota. Ją mokantis būsimasis specialistas privalo žinoti geležinkelių naudojimo nuostatus, geležinkelių eismo taisykles ir t.t. Taip pat turi mokėti atkabinti, prikabinti vagonus, įtvirtina juos keliuose naudodamasis įvairiomis ryšio priemonėmis, tikrina traukinio stabdžius, užsiima dokumentų forminimu. Uždirbama nuo 800 eurų per mėnesį ant popieriaus.

+3Patinka
Olga

Sveiki, ar žinote apie kirpėjų atlyginimus, jų darbą? Planuoju pradėti dirbti kirpėja į ką atkreipti dėmesį?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Laba diena. Pirmiausia reikia paminėti, kad kirpėjos ir kirpėjai dirba kvalifikuotą darbą. Galima rinktis šio amato pradėti mokytis vos baigus 10 klasių. Tokiu atveju mokslas trunka 3 metus, ir kartu yra suteikiamas vidurinis išsilavinimas. Arba, įstojus po 12 klasių, mokytumėtės 2 metus. Vienu ar kitu atveju, turėtumėte galimybę dirbti užsiimant individualia veikla, privačiose kirpyklose, grožio salonuose. Vidutinis atlyginimas siekia apie 500 eurų. Tačiau geriausi kirpėjai uždirba per dieną ir 300-700 eurų, ypač jeigu užsiima moteriškais kirpimais, dažymais.

+3Patinka
Povilas

Sveiki, svarstau pradėti mokytis programavimo, kadangi dideli atlyginimai ir didlis poreikis. Galbūt papasakotumėte apie programavimą ir į ką atkreipti dėmesį?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Laba diena, dėkoju Jums už klausimą. Programuotojas yra specialistas, dirbantis su kompiuteriu, kad sukurtų su suderintų kokią nors programą. Bendrąja prasme programavimas gali būti įvardinamas kaip veiksmai, kuriuos norima atlikti. Yra daugybė programavimo kalbų, kurios skirtos skirtingų tipų užduočių atlikimui taikyti. Bene populiariausia jų yra C++, sukurta dar XX a. pabaigoje. Taip pat populiarios programavimo kalbos: java, php, python, c, dotnet ir kt. Programavimas yra labai populiari specialybė, nes programuotojai pasižymi vienais aukščiausių atlyginimų iš visų egzistuojančių profesijų. Vidutiniškai, jie uždirba nuo 2000 eurų per mėnesį Lietuvoje, ir apie 20 dolerių per valandą JAV.

+3Patinka
Ela

Laba diena, galbūt suteiktumėte informacijos apie rankpinigius?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Sveiki, dėkoju už klausimą. Rankpinigiais yra laikoma tam tikra pinigų suma, kurią sumoka viena sutarties šalis, kitai. Rankpinigiai yra savotiškas sutarties įtvirtinimas, kaip garantija, jog bus laikomasi numatytų sutarties sąlygų. Rankpinigiai atlieka tris funkcijas: mokėjimo (tokiu atveju tai suma, kuri yra laikoma atsiskaitymu už tam tikras paslaugas, arba gražinus skolą); įrodomąją (paprasčiausiai tariant, rankpinigiai tokiu atveju yra laikomi kaip įrodymas, jog yra sudaryta sutartis); užtikrinamąją (kai rankpinigiai perduodami siekant užtikrinti sutarties vykdymą).

+3Patinka
Nina

Sveiki, gal galite papasakoti apie individualią veiklą pagal pažymą, kaip ją įforminti ir kokie privalumai?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Sveiki, dėkoju už klausimą. Individuali veikla - tai itin plintantis būdas dirbti savarankiškai ir nepriklausomai. Dirbant individualiai pagrindinis tikslas taip pat yra siekis užsidirbti. Taip užsidirbti gali kiekvienas fizinis asmuo, kuris nesteigia įmonės. Dirbti pradėti galima iš karto, įsitikinus, jog jūsų užpildytas prašymas yra teisingas. Beveik visos darbo pozicijos yra galimos, išskyrus tas, kurių veiklai būtinas juridinis asmuo. Veiklos trukmė termino neturi, o ją nutraukti galima parašius prašymą. Individualios veiklos pažymą galima „išsiimti” internetu, VMI svetainėje ir užregistruoti savo veiklą. Turėdami indiviualios veiklos pažymą galėsite legaliai dirbti sau ir gauti pinigus iš žmonių už tam tikras suteikiamas paslaugas, priklausomai nuo pasirinktos veiklos pobūdžio.

+3Patinka
Kristina

Sveiki, galbūt galėtumėte suteikti kokios nors informacijos apie paplūdimio gelbėtojo darbą?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Laba diena, ačiū Jums už klausimą. Gelbėtojo darbas yra sezoninis, jis dirbamas tik vasaros sezono metu. Pretenduoti gali tiek vaikinai tiek merginos. Pretenduojantys į gelbėtojo darbą turi praeiti specialias atrankas, kur tikrinami jų plaukimo įgūdžiai, ištvermė, greitis, drąsa. Atitikę jiems taikomus reikalavimus, pretendentai privalo lankyti tiek teorinius, tiek praktinius mokymus, kad įgautų kuo daugiau žinių, reikalingų žmogui padėti ir sudrausminti. Gelbėtojo darbą dirbti galima kiekvieną vasarą, tokia tendencija itin paplitusi. Dirbant tokį darbą yra mokama maždaug 400 eurų į rankas alga, taip pat suteikiamas apgyvendinimas, galimybė dirbti kitą darbą, maistas.

+3Patinka
Gintaras

sveiki, patinka vynai, norėčiau tapti somelje. Kaip juo tapti ir kur galėčiau dirbti?

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Dėkui už klausimą. Someljė yra profesionalus vyno padavėjas, profesionalas vynininkystės srityje. Someljė išmano visas su vyno gamyba ir jo patiekimu susijusias subtilybes, tvarko jo ruošimo, patiekimo reikalus, geba atskirti prastą vyną nuo gero. Tai žmogus, kuris vos pauostęs ar paragavęs gali pasakyti kokį vyną jis ragavo, ar kokio vyno aromatą užuodė. Tai labai subtili ir prašmatni specialybė, mat someljė dirba prabangiausiuose restoranuose, dalyvauja aukštuomenės renginiuose, kur tiekia savo vyną.

+3Patinka
Laura

sveiki, galvoju pradėti dirbti valstybės tarnyboje, kokios sritys į tai įeina

Atsakyti Dalintis
Administratorius
Dirba.lt

Valstybės tarnyba - valstybės, savivaldybių institucijose atliekamos pareigos. Į tokias pareigas įeina viešasis administravimas, koordinuojamos vietos valdžios atliekamos funkcijos. Bendrąja prasme - tai valstybės tarnautojai, kurie vykdo jiems paskirtas užduotis. Lietuvoje valstybės tarnautojai yra skirstomi į policijos pareigūnus, ugnegiasius (statutiniai tarnautojai), viceministrai, ministro padėjėjai (įstaigų vadovai), ir karjeros valstybės tarnautojus (juos ir apibūdinau aukščiau).

+3Patinka