Pragyvenimo kaina užsienyje: ar tikrai emigrantai uždirba daugiau?

22 Lapkritis 2017  

Darbas užsienyje ne vienam lietuviui lyg svajonė, kuri asocijuojasi su tris kartus didesnėmis algomis ir visų poreikių patenkinimu. Kaip bebūtų, kaip pagrindines emigracijos kryptis lietuviai renkasi šalis, kurios yra laikomos vienomis brangiausių pasaulyje.

Nors minimalus atlyginimas užsienio šalyse iš tiesų smarkiai skiriasi nuo Lietuvos, vis dėlto, vertinant gaunamas pajamas ir pagyvenimo kainas, tenka pripažinti, jog pernelyg dideli lūkesčiai gali reikšti ir didelį nusivylimą. Emigrantams, legaliai mokantiems mokesčius, perkantiems draudimą, nuomojantis butą ir turint daug kitų poreikių, užsienyje tenka susidurti su kur kas didesnėmis pragyvenimo kainomis.

Pavyzdžiui, mėnesinis viešojo transporto bilietas Londone kainuoja apie 146 eurus. Vis dėlto, sakoma, jog vienas iš brangiausių aspektų gyvenant šiame mieste yra buto nuoma. „The Guardian“ teigimu, jaunesni nei 30-ies metų darbuotojai Jungtinėje Karalystėje beveik pusę atlyginimo skiria buto išlaikymui. Tuo tarpu Londono gyventojai už būstą moka dar daugiau - buto nuomai atitenka 57 proc. jų pajamų.

Vienaip ar kitaip, į Jungtinę Karalystę dirbti atvykę nekvalifikuoti ar kalbos nemokantys darbuotojai neturi daug pasirinkimo ir turi rinktis iš darbų aptarnavimo sektoriuje ar sandėliuose ir pragyventi iš minimalaus valandinio užmokesčio. Ar gali minimalų atlyginimą gaunantys emigrantai išgyventi ir papildomai užsidirbti šalyje, kurioje patiems britams nerimą kelia kas mėnesį jų laukianti brangi buto nuoma?

Neišvengiamai didelės išlaidos gąsdina ir Norvegijoje – kad ir koks aukštas būtų šalies gyventojų gyvenimo lygis, pragyvenimo kaina čia taip pat nesulyginama su dauguma Europos šalių.

Remiantis internetiniu puslapiu „Numbeo”, nuoma ir transportas Norvegijoje taip pat pareikalauja ypač daug gyventojų išlaidų. Taip pat akivaizdžiai skiriasi kainos tarp konkrečių miestų. Kuo sudėtingesnis susisiekimas ar atitolę miestai – tuo brangesnis ir viešašis transportas. Pavydžiui 18 km nuo Oslo atitolusiame Lilestriomo mieste esanti geležinkelio stotis yra viena iš pagrindinių susisiekimo priemonių su kitais miestais, tad nors maisto prekės bei nuoma čia pigesnė nei sostinėje, papildomai kainuoja susisiekimas.

Buto nuoma Vokietijoje, vėlgi, yra vienas iš veiksnių, pareikalaujantis apie 30 proc. lėšų atidėti apgyvendinimui. Vieno kambario buto nuoma miesto centre vidutiniškai kainuoja apie 655 eurus. Nors šalyje puikiai išplėtota viešojo transporto sistema, atitinkamai didelės ir kelionės išlaidos lyginant su Lietuva: Berlyne bilietas į vieną pusę gali siekti 2,70 EUR.

Darbo pasiūlymai, kuriuose pirmiausia akcentuojamas puikus uždarbis ir galimybės, ne visada leidžia realistiškai įvertinti, ko pareikalauja net ir trumpalaikis gyvenimas užsienyje. Juk be apgyvendinimo ir transporto kainų, egzistuoja dar daugybė kitų aplinkybių, į kurias būtina atkreipti dėmesį: maistas, laisvalaikis, mokesčiai ar vaiko priežiūra sudaro dar bent pusę išlaidų. Tad norint netik išgyventi bet ir sukaupti šiek tiek santaupų, būtina atsižvelgti į visus įmanomus geografinius ir kitus aspektus bei planuoti asmeninį biudžetą.

Besidomintiems darbu Norvegijoje ar Anglijoje, siūlome peržiūrėti darbo pasiūlymus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje portale Dirba.lt

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.