Pirmas darbas studentui - kaip išrinkti?

Atėjus rudeniui padaugėja darbo skelbimų, siūlančių darbą studentams. Vis daugiau studentų sėkmingai derina darbą ir mokslus, todėl spėja ne tik mokytis ar dirbti, bet ir turiningai praleisti laisvą laiką.

Aišku, ne visi studentai gali pasidžiaugti sėkme. Vieniems nesiseka darbo paieška, o kiti neranda darbo, kuris jiems patiktų.

Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį studentui, renkantis darbą?

Lankstus darbo grafikas

Greičiausiai studentas nesirinks darbo nuo ryto iki vakaro, jeigu nežino, kada teks eiti į paskaitas. Dažnai įmonės, kurios nori į darbą priimti studentus, darbo skelbime nurodo, kad siūlo lankstų darbo grafiką. Tokiu būdu studentas gali nuspręsti, kada dirbs, o kada eis į paskaitas.

Įvertink savo galimybes

Vieniems studentams tenka daugiau mokytis, kad įsisavintų medžiagą ir pasiruoštų paskaitoms. Kitiems pakanka peržvelgti užrašus ir jie jau pasiruošę laikyti egzaminą. Kuri iš šių situacijų yra artima tau?

Jeigu studijos ir mokymasis reikalauja daug laiko, vargu, ar atrasi papildomo laiko darbui. Jei atrandi - puiku! Tarp įvairių darbo pasiūlymų tikrai rasi ir tokių darbų, kurie reikalaus vos kelių valandų per dieną.

Ar tikrai nori šio darbo?

Jeigu tau nepatinka bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, greičiausiai tau netiks darbas skambučių centre. Galbūt jautiesi stiprus pardavimuose, todėl turėtum rinktis tokį darbą. O gal tave žavi darbas ofise? Gana daug įmonių ieško administratorių nepilnai darbo dienai - išbandyk šią poziciją. Daugybė darbdavių įdarbins Jus įprastuose „studentiškuose” darbuose kaip barmenai, padavėjai, pardavėjai, rūšiuotojai, krovėjai, valytojai, asistentai. Tačiau ne visuomet lengviausias ir įprastas kelias yra įdomiausias ir naudingiausias.

Įsidarbinti įmonėje yra naudinga, tačiau kartais būna ir taip, kai mokslai būna prioritetas ir darbas atimtų itin daug laiko, todėl verta pagalvoti ir apie darbą internetu namuose.

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.