Patarimai vykstant dirbti į kurortą

15 Liepa 2019  

Darbo pasiūlymai kurorte kasmet ypač pritraukia studentų ir moksleivių dėmesį. Neretai tai būna ne šiaip eilinis būdas daugiau užsidirbti, bet ir pati pirmoji darbovietė jaunam žmogui. Dėl to naujame darbe gali kilti daugybė neaiškumų ir klausimų. Norint išvengti sunkumų, reikia būti atidžiam ir atsižvelgti į tam tikrus patarimus, kurie padės vykstant dirbti į kurortą.

1. Apžiūrėti gyvenamąsias patalpas

Išvydę skelbimą, kuriame teigiama, jog bus parūpintas ir apgyvendinimas, neskubėkite džiaugtis. Personalo apgyvendinimui skirtos patalpos bei sąlygos dažnai neatitinka būsimo darbuotojo lūkesčių. Juk gali būti ir taip, jog teks miegoti viename kambaryje kartu su visais darbuotojais ir dalintis patalpa tiek su vyrišku, tiek su moterišku personalu.

Gali netenkinti ir kitos gyvenamosios sąlygos: prastai įrengta vonia, ribotas šilto vandens kiekis, privatumo nebuvimas ir daugelis kitų aspektų. Net jei manote, kad nesate išrankūs gyvenamajai vietai, prisiminkite, jog čia dirbti gali tekti ir tris mėnesius, dėl to būtina atsižvelgti į visas smulkmenas. O įsidėmėjus tam tikrus patarimus, darbo paieška taps kur kas paprastesnė.

2. Patikrinti darbo sutartį bei apmokėjimo tvarką

Kai kurie patirties neturintys darbuotojai yra linkę labai patikliai žiūrėti į pačią įdarbinimo tvarką. Tačiau vertėtų atsiminti, jog jei tavo draugui pavyko sėkmingai įsidarbinti kurorte, nereiškia, kad pasiseks ir tau, o laisvos darbo vietos ne visada garantuoja patikimą darbovietę. Jauni darbuotojai kartais net ne iš karto susivokia, jog dirba nelegaliai. Jei atliekate paskirtas užduotis už jums pažadėtą atlygį, tačiau net ir bandomuoju laikotarpiu negaunate darbo sutarties – dirbate nelegaliai.

Kaip bebūtų, net ir legaliai įsidarbinus ne su visais darbdaviais pavyksta suderinti norimas bei priimtinas sąlygas. Tam, kad ateityje būtų išvengta ginčų, reikėtų gerai patikrinti darbo sutartį, žinoti savo ir darbdavio įsipareigojimus, funkcijas ir papildomas pareigas, apmokėjimo sąlygas. Vis dėlto, darbo sutartis yra bendras darbdavio ir darbuotojo susitarimas, kuris liečia abi puses.

3. Iš anksto suderinti darbo grafiką

Norint išvengti darbdavio piktnaudžiavimo, nesusipratimų ir nepriimtinų sąlygų, būtina dar prieš pasirašant darbo sutartį pabrėžti, kokio darbo grafiko pageidaujate ir ar esate pasiryžę dirbti viršvalandžius. Kitu atveju, jau apsipratus darbe, galite pastebėti, kad darbdavys iš jūsų reikalauja daugiau nei tikėjotės – ateiti prieš darbo pradžią apsitvarkyti, po darbo pasilikti atlikti kitas papildomas pareigas, atvykti į darbą nenuspėjamomis pamainomis ir pan.

Dėl tokių priežasčių kyla grėsmė, kad nukentės jūsų asmeninis gyvenimas, laisvalaikis, ims trūkti poilsio ar sugrius planai. Tam, kad apsisaugotumėte nuo tokių situacijų, išsiaiškinkite visas su būsimu darbu susijusias smulkmenas, įskaitant ir tikslią darbo dienos trukmę bei pamainų laiką. Galiausiai, visada neprošal užmesti akį ir į patį darbo kodeksą ir sužinoti, ar darbdavys paiso visų teisės normų.

Jei nusprendėte šią vasarą išvykti dirbti į kurortą, peržvelkite, kokie naujausi darbo skelbimai jūsų laukia portale Dirba.lt.

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.