Pačių baisiausių profesijų TOP 12

27 Spalis 2016  

Negalite darbe pakęsti monotonijos? Ieškote darbo, kuriame nebūtų vietos nuoboduliui? Išsiilgote kupinos iššūkų ir adrenalino darbo dienos? Tuomet šis straipsnis kaip tik Jums. Žemiau pateikiame pačių baisiausių ir bjauriausių pasaulyje profesijų dvyliktuką. Kurią profesiją rinktumeisi TU?

12. Policijos narai

Įsivaizduokite darbo dieną, kurią pradedate ir baigiate šaltame, tamsiame ir užterštame vandens telkinyje. Policijos narai, deja, neturi kito pasirinkimo. Jie darbo dienas leidžia ežeruose, upėse, kanaluose, kanalizacijose ir ieško žmonių palaikų, nužudymo įrankių, pavogtų turtų ir sprogmenų.

11. Aukštalipiai

Daugelis pastatų, tokių kaip bažnyčių, katedrų stogai, kupolai, pramoniniai kaminai, dangoraižiai, visgi per savo tarnavimo laikotarpį reikalauja priežiūros ir remonto. Aukštalipiai būtent čia skuba į pagalbą, o tai reiškia, kad didžiąją paros dalį jie turi praleisti sunkiai suvokiamame aukštyje. Žmonės gali dirbti tokį darbą tik jau nugalėję aukščio baimę.

10. Dangoraižių langų plovėjai

Turbūt visi esame matę, kaip šie „super herojai" kopinėja langais ir atlieką langų valymo darbus. Tačiau jų darbas daug sudėtingesnis, negu atodo iš pažiūros. Prieš pradedant dirbti jie pereina mokymo programą ir turi gauti sertifikatą liudijantį, kad žino saugaus elgesio aukštumoje taisykles. Taip pat jie turi būti gerai susipažinę su savo darbo įrankiais, gerai įvaldę nusileidimo ir pakilimo technikas bei prieš pradedant darbą, visada turi būti apgalvoję avarinio gelbėjimosi planą.

9. Kalnakasiai

Kalnakasio darbas, nors yra vienas iš geriausiai apmokamų, tačiau tuo pačiu ir pavojingiausių darbų pasaulyje. Taigi bailiai ir turintys uždarų patalpų baimę čia yra nepageidaujami. Kalnakasiai turi dirbti ilgai nematydami dienos šviesos, urvai yra prastai vėdinami, čia nuolatos tyko dujų, cheminių medžiagų, elektros srovės nuotekų grėsmė ir visa tai trumpina jų gyvenimo kokybę ir trukmę.

8. Rodeo klounai

Klaidingai mąsto tie, kurie galvoja kad rodeo klounas tik linksmina susirinkusius žiūrovus. Pagrindinis jų darbo tikslas - atitraukti buliaus dėmesį nuo bulių kovotojų, kad jie saugiau galėtų pabėgti iš ringo. Iš esmės, tai bulių kovotojas su makiažu, o patyręs specialistas uždirba net šešiaženkles sumas per metus.

7. Aliaskos krabų žvejai

Tai ne paprasta žvejo darbas, kadangi dirbti tenka Aliaskoje, kur oro sąlygos yra nenuspėjamos. Šaltas oras, apledėjęs denis, didelės bangos, prastos gyvenimo sąlygos, nepertraukiamas 48 valandų darbas - tai tipinė šio žvejo kasdienybė. Pagal statistinius duomenis, Aliaskoje per savaitę miršta maždaug po vieną žveją, nenusotabu, kad ši profesija priskirta prie vienų iš pavojingiausių pasaulyje!

6. Klinikinių tyrimų bandymo „triušiai"

Atrodo labai paprastas ir gan pelningas darbas - išgeri kelias tabletes, suleidžia kelias ampoles vaistų ir dažniausiai nepasireiškus jokiam šalutiniam poveikiui važiuoji namo, tačiau šioje vietoje visgi yra žodis „dažniausiai". Bandydamas vaistus žmogus realiai žaidžia „rusišką ruletę". Niekada nežinai, kada tave ištiks šalutinis poveikis ir koks jis bus: alergija, nepakeliami galvos skausmai, haliucinacijos, pykinimas - tai tik keletas simptomų, kurie pasireiškia iš kart, tačiau niekas nepagalvoja apie nenuspėjamą poveikį, kuris gali pasireikšti vėliau, po metų, ar dviejų...

5. Epidemiologai

Tai dar vienas darbas - žaidimas „rusiška" rulete su sveikata. Epidemilogai dirba tose vietovėse kur yra aptinkamas naujas ligos protrūkis ir yra siekiama užkirsti kelią jo plitimui ir tapimui pandemija. Apsivilkę specialiais kostiumai jie valandų valandas praleidžia labaratorijose su mirtinas užkratais, adatomis, kraujų mėginiais, lavonais ir kas kart rizikuoja užsikrėsti mirtina liga patys.

4. Sprogmenų išminuotojai

Nors šiam darbui yra įdarbinami robotai, tačiau visgi yra institucijų/situcijų, kuomet yra reikalingas žmogus ir jo sprendimas, kurį laidą kirpti: raudoną ar mėlyną. Aišku, šie specialistai neblogai uždirba, tačiau plienu padengti išminuotojų kostiumai nėra nesunaikinami!

3. „Šaldymo kamerų" technikai

Tai niekuo neypatingas techniko darbas, jis tiesiog labai žemoje -200 laipsnių temperatūroje užšaldo žmones, tam, kad jie būtų atgaivinami ateityje, aišku, kai medicina bus pakankamai pažengusi tą padaryti. Jeigu tiksliau, tai užšaldoma yra tik žmogaus galva, kadangi pats svarbiausias organas šiame procese yra smegenys. Jei turite vieną iš šių baimių: tanatofobiją, nekrofobija, hemofobiją, tuomet siūlytume rinktis kitą profesiją.

2. Nusikaltimo vietos nukenksmintojai

Šis specialistas yra atsakingas už nusikaltimo vietos sutvarkymą t.y. visų biloginių skysčių, smegenų audinių, įrančių kūnų pašalinimą iš tyrimo vietos naudojant specialią apsauginę aprangą ir valymo priemones. Darbas beveik prilygsta kambarinės darbui, beveik...

1. Teismo entomologai

Trumpiau tariant, tai specialistas, kuris panaudoja žiniais apie vabzdžius tirdamas įvairius nusikaltimus. Pavyzdžiui pagal vabzdžius, kurie atsiranda mirusio žmogaus kūne, jie gali nustatyti tikslų mirties laiką, ar kūnas buvo perkeltas po atlikto nusikaltimo ir pan. Taip, būtent šie specialistai prapjauna aukos kūną ir analizuoja gyvius, gyvenančius kūne.

Jei visgi šios šiurpą keliančios profesijos sužadino norą ieškotis naujo ir įdomaus darbo siūome peržiūrėti kasdien vis atsinaujinančius darbo pasiūlymus visoje Lietuvoje portale Dirba.lt. Sėkmės darbo paieškose!

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.