Kodėl verta ieškotis darbo atostogų metu?

12 Rugpjūtis 2016  

Atėjus vasarai visi nori skirti nors kelias savaites poilsiui ir pasimėgauti užtarnautomis atostogomis, visai nesvarbu, ar Jūs esate dirbantis ar šiuo metu aktyviai ieškote darbo. Tačiau ar galim leisti sau tokią prabangą atostogų metu ir pailsėti nuo darbo paieškos, kai jau seniai planavome keisti darbą ar net šiuo metu iš viso jo neturime? Daugelis organizacijų psichologų ir personalo atrankų specialistų teigia, kad ilsėtis nevertėtų, kadangi atostogų metas puiki proga „susimedžioti" patrauklesnį darbo pasiūlymą.

1. Darbdaviams reikia darbuotojų visada

Nors vasara ir atostogų metas, tačiau įmonės ir toliau dirba ir jose vyksta įvairūs procesai, tarp jų ir darbuotojų kaita. Darbuotojų paieška vasarą tikrai yra sudėtingesnė, kadangi dauguma kandidatų pasyviau dalyvauja atrankose ir kviečiami į susitikimus juos atidėlioja po savo atostogų. Tačiau jei norite išsiskirti, atvykite į darbo pokalbį nors ir atostogaujate. Atrankų specialistai tai tikrai įvertins ir tai padidins Jūsų motyvaciją dirbti siūlomą darbą jų akyse.

2. Mažesnė konkurencija

Kol kiti darbo ieškantys leidžia sau atostogauti, jūs galite džiaugtis mažesne konkurencija atrankose. Tyrimais įrodyta, kad konkurencija ieškant darbo ženkliai padidėja po Naujų metų, kuomet vienu iš naujametiniu pažadu sau tampa naujo darbo radimas.

3. Daugiau galimybių užmegzti kontaktų tinklą

Atostogų metu yra daugiau galimybių dalyvauti vakarėliuose, įvairiuose susibūrimuose, kas gali padėti praplėsti Jūsų kontaktų tinklą. Bendraudami užsiminkite, kad šiuo metu esate aktyviose darbo paieškose, trumpai patikslinkite sritį, kurioje ieškote darbo ir sudarykite įspūdį, kad este atviras darbo pasiūlymams. Tam, kad sustiprintumėte naujų kontaktų tinklą, siūlome jį užtvirtinti sociainiuose tinkluose LinkedIn, Facebook ir pan.

4. Greičiau susipažinsite su darbo specifika

Yra darbo pozicijų, kurios vasaros atostogų metu aiškiai junta mažesnį srautą klientų ir pan. Tai yra puiki galimybė neskubant, iš lėto susipažinti su visa įmonės specifika, darbo vingrybėmis, o prasidėjus sezonui, jau startuoti kaip pilnaverčiam darbuotojui. Jeigu yra taip, kad ateinate į darbovietę, kuomet vasara yra pats darbymetis, tai yra puikus šansas Jums įrodyti darbdaviui, kaip greitai orientuojatės, galite perimti darbus ir susidoroti su stresinėmis situacijomis. Patikėkite, vertinant Jūsų bandomąjį laikotarpį į tai bus tikrai atsižvelgiama.

Visiems nusprendusiems pailsėti, linkime gražių atostogų, o tiems, kas ir toliau aktyviai ieško darbo, siūlome peržiūrėti kas dieną vis atsinaujinančius darbo skelbimus visoje Lietuvoje portale Dirba.lt. Sėkmės!

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.