Keturi karjeros planavimo žingsniai, kurie padės Jums apsispręsti

19 Birželis 2015  

Karjeros pradžia kiekvienam kelia daug klausimų. Nuo ko pradėti, ką daryti, kaip apsispręsti? Kad kelionė būtų lengvesnė, pateikiame keturis žingsnius, kurie palengvins Jūsų apsisprendimo kelią.

1 žingsnis. Savęs pažinimas. Etapas, kurio metu reikia išsiaiškinti, koks esate dabar ir kokie Jūsų pomėgiai. Tam gali labai pagelbėti artimieji, gerai Jus pažįstantys žmonės bei įvairūs testai, kurių tikrai netrūksta internetinėje erdvėje, tačiau reikia mokėti atsirinkti ir nepasimesti jų gausybėje. Taip pat naudinga būtų apsilankyti konsultacijoje pas karjeros specialistą, kuris atsižvelgęs į Jūsų pomėgius ir gabumus galėtų duoti patarimų ir išsakyti savo nuomonę apie galimą ateitį karjeros srityje.

2 žingsnis. Profesijos pasirinkimas. Etapas, kurio metu reikia viską tiksliai išsiaiškinti apie norimą profesiją, sužinoti visus teigiamus ir neigiamus dalykus, kurie gali turėti įtakos norint būti laimingu darbuotoju. Verta plačiau pasiskaityti apie įvairias profesijas internete, pasikalbėti su tos profesijos atstovu ar net gi praleisti dieną toje darbovietėje – pamatyti, kaip verda gyvenimas viduje.

3 žingsnis. Mokymosi kelio pasirinkimas. Išsirinkus profesiją belieka nuspręsti, kokią mokymosi įstaigą pasirinkti. Ar tai bus profesinė mokykla, ar kolegija, ar universitetas. Kiekvienai profesijai reikia kitokio išsilavinimo. Reikia išsiaiškinti, kurioje srityje ta aukštoji mokykla yra stipriausia, tam gali padėti aukštųjų mokyklų reitingai bei ten studijuojančių ir besimokančių asmenų nuomonės. O įstojus ir supratus, kad tai ne Jums, niekada nebijokite keisti mokymosi kelio. Geriau prarasti studijų metai nei nelaimingi Jūs!

4 žingsnis. Darbo paieška. Dirbant darbą svarbiausia realizuoti save ir savo pomėgius, teikti džiaugsmą ir pasitenkinimą sau ir kitiems. Na, ir žinoma, tai turi būti finansiškai naudinga, juk pinigai iš dangaus nekrenta. Ieškant darbo išlieka standartiniai būdai: laikraščiai, internetas, įdarbinimo agentūros, pažįstami. Vienas svarbiausių dalykų ieškant darbo yra gyvenimo aprašymas (CV), kuriame yra išdėstoma visa darbo ir kitokia patirtis. Bet kad ir kaip būtų, jau susiradus darbą, nereikia pamiršti, kad tobulėti visada yra kur ir kaip, o jei suprasite, kad norite kažko naujo, tai nedvejokite, mėginkite save realizuoti naujoje srityje ir galbūt atrasite dar daugiau paslėptų savo talentų.

Sėkmės pasirenkant savo ateitį!

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.