Darbo pokalbis
Darbo pokalbyje užduoti klausimus turi ne tik būsimas darbdavys

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Labai dažnai asmenys, sulaukę kvietimo atvykti į darbo pokalbį, išsigąsta. Dažniausiai ši baimė susijusi su tuo, kad jie nežino, kokių klausimų gali susilaukti iš būsimo darbdavio. Vieni darbdaviai dažniau klausia apie buvusią darbo patirtį, o kitiems labiau rūpi išsiaiškinti asmenines būsimo darbuotojo savybes.

Taigi, kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui?

Pagalvok, kaip pristatysi save

Darbdavys jau skaitė tavo gyvenimo aprašymą ir kai ką apie tave jau žino. Tačiau kaip tu pats save galėtum pristatyti, jeigu darbdavys prieš akis neturėtų tavo gyvenimo aprašymo? Be to, tavęs pokalbio metu tikrai paprašys prisistatyti ir papasakoti darbo patirtį, išsilavinimą ar turimus hobius. Tokiu būdu darbdavys galės tave įvertinti kaip potencialų darbuotoją bei šiek tiek sužinoti daugiau apie tave.

Kodėl nori šio darbo?

Pabandyk į šį klausimą atsakyti ne tik darbdaviui, bet ir sau. Kodėl nori šio darbo? Kuo šis darbas tau atrodo patrauklus ar įdomus? Atsakymas, kad nori uždirbti daugiau pinigų ar išbandyti save, tikrai nepadės. Be to, ir pats pagalvok, ar norėtum šiame darbe dirbti ne kelis mėnesius, o vienerius ar 10 metų.

Paruošk klausimus darbdaviui

Darbo pokalbyje užduoti klausimus turi ne tik būsimas darbdavys. Pagalvok apie klausimus, kuriuos pats norėtum užduoti darbdaviui. Pavyzdžiui, kokios yra karjeros perspektyvos ar darbo laikas. Ar teks šiame darbe dirbti viršvalandžius? Kokia yra darbuotojų kaita?

Turi parodyti darbdaviui, kad tave domina ši darbo vieta. Jeigu domina, vadinasi, save įsivaizduoji šioje firmoje ir rimtai svarstai apie būsimą darbą.

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.