Darbas kurorte: kokie gi jo privalumai?

14 Liepa 2019  

Pasibaigus įtemptam egzaminų laikotarpiui, darbo dar nesusiradusių studentų bei moksleivių dėmesį dažnai atkreipia darbo skelbimai Palangoje ar Klaipėdoje. Įsibėgėjant liepos mėnesiui kurortas taip pat vilioja vis daugiau poilsiautojų. Dėl to šis palankus metas ieškotis darbo pajūryje taip pat priverčia susimąstyti ir apie tai, kokie gi privalumai laukia išvykus dirbti toliau nuo namų?

1. Didesni atlyginimai

Turbūt didžiausias darbo kurorte pliusas – patraukli alga. Vasaros sezono metu atsigavę ir aktyvūs restoranai, kavinės bei viešbučiai sukuria puikias galimybes jaunam žmogui užsidirbti. Visai ne keista, jog, Lietuvos darbo biržos duomenimis, daugiausia sezoninių darbų siūlo būtent pajūrio miestai, o kartu čia ir ženkliai mažėja nedarbo rodikliai.

Jaunimas, žinoma, ieško nekvalifikuoto darbo, o būtent tokios profesijos Klaipėdos apskrityje yra paklausiausios. Be to, dirbant tą patį padavėjo ar barmeno darbą kurorte gali uždirbti kur kas daugiau nei kituose miestuose. Arbatpinigiai aptarnaujančiam personalui – tai lyg antra alga, kuri dažnai viršija patį atlyginimą. Na o kurorte užsienio turistai yra linkę būti dosnesni ir mandagiam personalui palikti didesnes sumas.

2. Galimybė tiek dirbti, tiek poilsiauti

Po įtemptų egzaminų jaunimas neturi noro vėl įnikti į rimtus darbus. Tačiau norint turiningai praleisti atostogas būtina ir užsidirbti. Kaip suderinti išlaidas ir poreikį atsipūsti po egzaminų? Būtent sezoninis darbas suteikia šansą ir dirbant patirti naujų įspūdžių. Net ir neradus darbovietės su nemokamu apgyvendinimu, galima atrasti kitų darbo kurorte privalumų – paplūdimiai, vakarėliai, barai ir pramogos – visa tai lengvai pasiekiama įsidarbinus kurortinėje vietovėje.

3. Būdas užmegzti naujas pažintis

Viena iš priežasčių, kuri dažnai nulemia sprendimą pasilikti dirbti savajame mieste – tai nenoras atsiskirti nuo čia esančių draugų ir artimųjų. Kaip bebūtų, sezoninis darbas į vieną miestą suburia daug jaunų žmonių, kurie ne tik palaiko kompaniją, bet ir padeda užmegzti naudingas pažintis. Kiekvienas iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių atvažiavusių jaunuolių turi su kuo supažindinti ir ką naujo pasiūlyti. Vertingos pažintys vėliau ateityje gali išeiti į naudą arba tiesiog padėti praplėsti draugų ratą.

4. Nauja patirtis ir atotrūkis nuo namų

Jaunimui darbas kurorte dažniausiai būna pirmoji darbovietė toliau nuo namų. Pasiryžimas išvykti padirbėti kitame mieste jauną žmogų apdovanoja neįkainojama patirtimi. Žinoma, darbinė patirtis yra pravarti ieškant darbo ateityje, tačiau verta atkreipti dėmesį ir į kitus niuansus. Kurortinis darbas moksleiviams gali iš esmės pakeisti jauno žmogaus požiūrį ir padėti apsispręsti, su kokia sritimi norisi sieti ateitį. Kad ir kokio pobūdžio darbas tai bebūtų, patirtis darbovietėje toliau nuo namų ugdo, praturtina žmogų, padeda mąstyti kritiškai, supažindina su darbine aplinka ir yra visapusiškai naudinga jaunam žmogui.

Jeigu vis dėlto pasiryžote vasaros sezonui ištrūkti iš namų ir užsidirbti kitokioje aplinkoje, siūlome peržvelgti, kokios įmonės Palangoje ir Klaipėdoje siūlo darbą portale Dirba.lt!

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.