Darbuotojų bruožai
Darbuotojų bruožai

7 gero darbuotojo ir kandidato savybės

01 Spalis 2019  

Kaip galime apibrėžti gero darbuotojo savybes? Ko darbdaviai ieško ir kaip atskiria geriausią darbuotoją nuo vidutinio? Nors kiekvienas verslas turi savo unikalius poreikius, yra keletas geriausių darbuotojų savybių, kurias, atrodo, visi vertina.

Darbuotojų bruožų supratimas ir jų atpažinimas kandidatuose gali padėti pagerinti jūsų įdarbinimo procesą. Ar vadovai vertina pasitikinčius savimi ir motyvuotus darbuotojus? Jūs galėtumėte paskirti kandidatams užduotį ir pamatyti, kuris imasi daugiausiai iniciatyvos, siekdamas ją įveikti.

Norint geriau suprasti bendras gero darbuotojo savybes, kurių dažniausiai tikisi darbdaviai, buvo atliktas tyrimas ir apklausta daugiau nei 2000 vadovų ir žmogiškųjų išteklių specialistų, kurie įvardijo 7 pagrindines savybes, kurių tikisi iš darbuotojų.

1. Tvirta darbo etika: tikslų nusistatymas ir įgyvendinimas

Tvirta darbo etika, be abejo, buvo viena iš populiariausių savybių, į kurias įdarbinant darbuotojus labiausiai atsižvelgia darbdaviai. Daugelis respondentų norėtų, kad kandidatai įrodytų savo sugebėjimą sunkiai dirbti. Kandidatai, keliantys sau aukštus tikslus arba gerai reaguojantys į vadovų siekius, rodo norą padaryti daugiau nei tik žiūrėti ir budėti kiekvieną dieną.

2. Patikimumas, nuoseklumas

Kandidatai, kurie atlieka užduotis visuomet laiku ir moka planuoti darbus - vertinami geriausiai.

3. Teigiamas požiūris: geros aplinkos kūrimas

Pozityvumas lemia produktyvesnę darbo dieną ir sukuria geresnę aplinką kolegoms darbuotojams. Puikūs darbuotojai nuolatos išsiskiria už savo puikų požiūrį ir užsitarnauja teigiamą reputaciją. Vienas bruožas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra gebėjimas pripažinti klaidas ir vis tiek judėti į priekį pozityviai.

4. Savęs motyvacija

Kai reikia surasti gerus darbuotojus, vadovai dažnai ieško kandidatų, kurie galėtų imtis iniciatyvos ir atlikti darbą lengvai arba be jokio paskatinimo. Šiems darbuotojams dažnai pakanka vien entuziazmo ir susidomėjimo darbu.

5. Komandinis darbas

Daugelio kompanijų sėkmė priklauso nuo komandų ir ištisų skyrių, ne tik pavienių gerų darbuotojų. Todėl, itin reikalinga ir ši darbuotojo savybė, dėl kurios įmonės veikla nesustos vien dėl kažkokių asmeninių ambicijų. Darbuotojas, kuris moka dirbti komandoje - visuomet bus vertinamas aukščiau.

7. Lankstumas

Geras darbuotojas aklai nesipriešins pokyčiams, užuot jį priėmęs ir prie jo prisitaikęs, nes tai yra būtina verslui.

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.