5 patarimai, kaip teisingai parengti kreipimosi laišką

22 Birželis 2015  

Visi žinome, kad ieškant darbo svarbu turėti tinkamai parengtą gyvenimo aprašymą ir pasirodžius mus dominančiam skelbimui būtina kaip įmanoma greičiau į jį kandidatuoti. Neatsiejama šio proceso dalis yra kreipimosi laiškas, kuris yra siunčiamas darbdaviui kartu su gyvenimo aprašymu ir motyvaciniu laišku, jeigu jo prašoma darbo skelbime. Šis laiškas padės ne tik sužadinti darbdavio susidomėjimą Jumis, bet taip pat padės išsiskirti iš kitų kandidatų.

Prieš siųsdami kreipimosi laišką pasitikrinkite, ar:

1. Nurodėte laiško temą

Siųsdami savo cv ar motyvacinį laišką laiško temoje nurodėte, dėl kokios pozicijos kreipiatės. Gali būti, kad darbdavys šiuo metu vykdo kelias atrankas ir nurodydami konkrečią poziciją palengvinsite jam atranką. Darbuotojų paieškoje yra svarbi kiekviena minutė, dėl to reikia pasistengti, kad darbdavys savo laiką skirtų Jūsų cv analizavimui, o ne aiškinimuisi į kokią poziciją Jūs kandidatavote.

2. Parengėte laiško turinį

Siųsdami laišką darbdaviui Jūs kreipiatės į jį su prašymu perskaityti Jūsų gyvenimo aprašymą. Nerekomenduojame darbdaviui siųsti tuščio laiško be kreipinio, prisistatymo ir tik su prisegtu cv. Darbdaviui sudarysite teigiamą įspūdį tuomet, kai elektroniniame laiške mandagiai pasisveikinsite ir nurodyste savo kreipimosi tikslą. Nepaisant laiško trumpumo, iš jo turėtų būti aišku, kokia jūsų kvalifikacija, įgūdžiai bei patirtis ir kad esate tinkamas kandidatas į tam tikrą darbo vietą. Taip pat galite pridurti, kad po kelių dienų paskambinsite norėdamas sužinoti, ar darbdavys gavo jūsų laišką, arba paprašykite galimybės susitikti.

3. Nepadarėte gramatinių klaidų

Prieš išsiunčiant laišką pasitikrinkite, ar jame nėra gramatikos ir skyrybos klaidų. Gramatinės klaidos gali sudaryti įspūdį, kad esate neatidūs arba, kad Jums trūksta raštingumo žinių.

4. Laiškas yra konkretus

Netuščiažodžiaukite, rašykite trumpais, glaustais sakiniais ir tik tą informaciją, kuri reikalinga darbdaviui. Kreipimosi laiškas turi būti ne ilgesnis nei pusė A4 formato popieriaus lapo.

5. Dokumentai prisegti PDF formatu

Siųsdami įsidarbinimo dokumentus, tokius kaip gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas, nepamirškite jų išsaugoti pdf formatu. Taip išsaugotas dokumentas bus lengvai atidaromas ir išlaikys formatą tokį, kokį parengėte.

Sėkmės darbo paieškoje!

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.