Turbūt net nesusimąstote, kad darbdavys pirmą įspūdį apie Jus susidaro pirmo pokalbio telefonu metu. Daugeliui darbo ieškančių šis pirmas kontaktas atrodo nereikšmingas ir paprastai jam nesiruošia, tačiau nepraraskite budrumo. Pokalbį telefonu reikia vertinti rimtai, taip pat kaip ir tiesioginį pokalbį. Pirmas įspūdis, kūrį darbdavys susidarys pokalbio telefonu metu, turės įtakos sprendimui pasikviesti Jus tiesioginiam pokalbiui, ar ne.
Žemiau pateikiame 10 taisyklių, kuriomis turite vadovautis kalbėdami su darbdaviu telefonu.
Prieš skambindami pasiteirauti apie jus dominantį darbą, pirmiausia kuo daugiau išsiaiškinkite apie įmonę (organizaciją), išnagrinėkite darbo pasiūlymą, netgi parepetuokite, kokie bus jūsų atsakymai į vieną ar kitą dažniausiai darbdavio užduodamą klausimą.
Turėkite po ranka savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Darbdavys gali Jūsų paklausti informacijos, kuri yra pateikta šiuose dokumentuose, taip galėsite greičiau atsakyti į darbdavio rūpimus klausimus.
Kai susisieksite su darbdaviu pirmiausia pasisveikinkite, nurodykite savo skambinimo tikslą bei savo vardą ir pavardę.
Kai prisistatėte kokiu tikslu skambinate, pasiteiraukite, ar kalbate su žmogumi, kuris yra atsakingas už darbuotojų atranką. Kartais skelbime būna nurodytas bendras įmonės telefonas ir ne visi įmonės darbuotojai yra informuoti apie skelbiamą darbuotojų atranką, dėl to būtina pasiteirauti atsakingo asmens kontaktų.
Kai susisiekėte su asmeniu, kuris yra atsakingas už darbuotojų atranką, reikėtų jam pristatyti savo kvalifikaciją ir turimas žinias, jos turi sutapti su skelbime nurodytais reikalavimais. Taip parodysite darbdaviui, kad rimtai domitės jo darbo pasiūlymu ir kreipiatės pas jį tikslingai.
Pokalbio metu pasidomėkite organizacijos veikla, pačiu darbo pasiūlymu. Labai sveikintina, jeigu poklabio metu pateiksite kelis rūpimus klausimus susijusius su siūloma pozicija.
Į darbdavio užduodamus klausimus atsakykite aiškiai, konkrečiai, nesigilinkite į smulkmenas. Pagrindinis pokalbio telefonu tikslas - susitarti dėl tiesioginio pokalbio.
Jeigu matote, kad darbdavys labai domisi Jūsų kvalifikacija, turima darbo patirtimi, mandagiai pasiūlykite susitikti „akis į akį”, kad galėtumėte rūpimus klausimus aptarti darbo pokalbio metu.
Jei darbdavys sako, kad laisvų darbo vietų šiuo metu jau nėra, paklauskite ar jis galėtų su Jumis susisiekti, jei situacija pasikeistų. Taip pat galite pasiteirauti, gal darbdavys turi panašaus pobūdžio darbo pasiūlymų, taip parodysite, kad jus labai domina galimybė dirbti būtent toje įmonėje.
Dažnai esame įpratę sakyti: „Ačiū, už sugaištą laiką”, tačiau pokalbis telefonu, tai nėra laiko gaišimas nei jums, nei darbdaviui, nors ir nepavyko priimti abiem pusėm naudingo sprendimo. Siūlome visada sakyti: „Ačiū, už skirtą laiką”.
Sėkmės darbo paieškoje!