Kaip greičiau susirasti darbą?

03 Birželis 2015  

Turbūt sutiksite, kad darbo paieška yra sudėtingas procesas. Tiek jaunuolis, pirmą kartą dalyvaudamas darbo pokalbyje, tiek patyręs savo srities specialistas, ieškodamas geresnių darbo sąlygų ar labiau motyvuojančio atlyginimo, nori kad darbo paieškos procesas truktų kuo trumpiau ir greičiau būtų pasiektas rezultatas - naujas svajonių darbas.

Tačiau vieni šį tikslą pasiekia greičiau, kitiems reikia labiau pasistengti. Nuo ko tai priklauso? Kokia turėtų būti sėkminga darbo paieškos formulė? Aišku tik viena, darbo ieškojimas - tai irgi darbas, tad kaip reikėtų jam labiau pasiruošti?

Ieškant darbo svarbiausia žinoti darbdavių elgseną ieškant naujų darbuotojų. Tik žinodami kaip šį procesą atlieka daugelis darbdavių galėsime sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje. Taigi, štai 6 potencialaus darbuotojo paieško būdai:

  1. Darbuotojo paieška įmonės viduje

    Esant darbuotojų kaitai darbdavys pirmiausiai peržiūri potencialius kandidatus jau dirbančius jo organizacijoje. Priežastys labai paprastos, darbdavys yra susipažinęs su darbuotojo veiklos rezultatais, darbuotojui nereikės adaptuotis naujame kolektyve, prie organizacijos kultūros, o tai įmonei taupo laiką, bei pinigus.

  2. Darbuotojo paieška pažįstamų tarpe

    Jei darbdavys neranda tinkamo darbuotojo įmonės viduje, tuomet apie potencialius kandidatus bando sužinoti klausdamas verslo partnerių, patikimų įmonės darbuotojų ar pažįstamų. Gautos rekomendacijos padeda užtikrinti informacijos apie kandidatą patikimumą.

  3. Darbuotojo paieška užsakant darbuotojo atrankos paslaugą

    Jei taip nutinka, jog tinkamų kandidatų visgi neatsiranda nei įmonės viduje, nei rekomendacijų dėka, tuomet įmonė kreipiasi į darbuotojų atrankos agentūras (jei gali skirti tam lėšų). Šis paieško būdas naudojamas dažniausiai ieškant aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų, aukštesnėms pareigoms užimti.

  4. Darbuotojo paieška perkant informaciją apie kandidatus

    Jeigu darbdavys ieško darbuotojo užimti žemesnio lygio pareigoms, tuomet įmonė perka informaciją apie kandidatus iš duomenų bazių. Tokias duomenų bazes siūlo daugelis darbo paieškos portalų, tačiau ne visada jose pavyksta atrasti tinkamus darbuotojus.

  5. Darbuotojo paieška peržiūrint atsiųstus CV tiesiogiai į organizaciją

    Jei įmonei vis dar nepavyko atsirinkti darbuotojo, darbdavys imasi peržiūrėti siųstus kandidatų cv tiesiogiai siųstus įmonei (prieš tai neskelbiant apie darbuotojo paiešką).

  6. Darbuotojo paieška paskelbiant darbo pasiūlymą spaudoje arba internete

    Tai pats paskutinis darbuotojo paieško būdas, kurį naudoja organizacija. Tikimasi, kad iš daugybės atsiųstų kandidatų cv, atsiras pats tinkamiausias.

Parodoksalu yra tai, kad ieškodami darbo mes elgiamės visiškai priešingai. Deja, pirmiausiai ieškome darbo pasyviai (t.y. peržiūrime darbo skelbimus spaudoje/internete, siunčiame savo cv tiesiogiai darbdaviams, paskelbiame savo cv darbo paieškos portaluose). Taip ieškodami darbo susiduriame su didele konkurencija ir tikimybė būti pasirinktam vis mažėja. Darbdavys ieškodamas darbuotojo pirmiausiai jo ieško savo organizacijos viduje arba pažįstamų tarpe, dėl to turime darbo ieškotis aktyviau - kaip įmanoma labiau praplėsti savo kontaktų tinklą, savo pažįstamus, draugus informuoti, jog šiuo metu ieškote darbo, nes tik tokiu būdu galimybė susirasti darbą padidės.

Jokiu būdu nereiškia, jog pasyvūs darbo paieškos būdai yra netinkami. Kiekvienas darbo paieškos būdas turi savo privalumų, tačiau norėdami paspartinti darbo paieškos procesą, turite aktyviai konkuruoti darbo rinkoje. Sėkmės darbo paieškoje!

Komentarai
Įrašas neturi komentarų. Pasidalink savo nuomone, parašyk komentarą.