Sūrininkas: nėra kaime neprasigėrusios pigios darbo jėgos

Sūrininkas: nėra kaime neprasigėrusios pigios darbo jėgos

2013-11-06
Kol didieji pieno perdirbėjai laukia naujienų dėl produktų importo atnaujinimo į Rusiją, smulkieji tobulina savo receptus ir stengiasi rinkai pasiūlyti naujus produktus. Vienas iš jų – sūrininkas Valdas Kavaliauskas, kuris savo ūkyje gamina fermentinius, nokintus, brandintus, pelėsinius sūrius.

Laidoje „Verslo ritmu“ pašnekovas pasakojo, kad nusprendęs persikelti gyventi iš miesto į kaimą, pradėjo savo verslą tik nuo keturių ožkų. Valdas Kavaliauskas prisiminė, kad žmonės labai stebėjosi pamatę tokį nedidelį ūkį.
Nors sūrių verslas tik įsibėgėja, pašnekovas tikino, kad konkurencijos rinkoje nejaučia, o pirkėjai jau spėjo pajusti jų gaminamos produkcijos privalumus.
„Pagrindinis mūsų skirtumas, kad mes patys esame ir žaliavos, reiškia pieno, tiekėjai, mes esam perdirbėjai, patys esam ir pardavėjai. Tai grandinė, kurios neturi pieno perdirbimo įmonės, tai būtent jos neturi žaliavos gamybos (...), tai mums leidžia dirbti su nepasterizuotu pienu. Tokiu būdu mes gauname produktų kokybę visiškai kitokios klasės, lyginant juos su pramoniniais produktais“, - teigė V. Kavaliauskas.
Konkurencija, pasak pašnekovo, šioje srityje daugiau draugiška nei aktyvi, kadangi sūrio gamintojų nėra daug.
Pasak verslininko, jiems reikia kooperuotis su kitais ūkininkais dėl pašarų ar grūdų gamybos, nes patys neturi savo ariamos žemės, neturi tam reikalingos technikos.
„Sveika konkurencija, pasižiūri vieni į kitus, kas ką ir kaip gamina“, - verslo požymiais dalijosi pašnekovas.
V. Kavaliauskas pripražino, kad kaimuose nėra darbo jėgos, tad verslą reikia kurti tokį, kad didžiąją dalį darbų galėtum nudirbti pats.
„Kaime pigios samdomos jėgos nelabai rasi, o jeigu rasi ją pigią, tai tuo pačiu ji bus ir gerianti ar nemotyvuota visiškai. Bet yra verslai, kurie nereikalauja samdomos jėgos, kur pats žmogus gali viską pasidaryti. Amatais gal reiktų juos vadinti, kur savo rankom dirbi, esi mažiau priklausomas nuo tos infrastruktūros“, - teigė verslininkas.