Stebimas lėtesnis terminuoto įdarbinimo augimas nei pernai

Stebimas lėtesnis terminuoto įdarbinimo augimas nei pernai

2013-04-10
Prasidedant pavasario sezonui, auga darbo jėgos, ypač terminuotų darbų, paklausa. Paprastai darbo rinkos pagyvėjimas stebimas jau kovą ir tęsiasi balandį, gegužę. Pavyzdžiui, 2012 metais kovo mėnesį, palyginti su vasariu, laisvų darbo vietų buvo registruota 44,3 proc. daugiau, o terminuoto darbo pasiūlymų – 45,5 proc. daugiau, 2011 metais – atitinkamai 31 ir 38,7 proc. daugiau.
Kai tik darbdaviai pradeda skelbti laisvas sezoninių darbų darbo vietas, susidomėjimas jomis padidėja ypač tarp bedarbių, jaunimo ir pensinio amžiaus žmonių. Domimasi ir lauko prekybos, žemės ūkio darbais, ir kitomis laikino užimtumo galimybėmis.
Vėluojantis pavasaris šiais metais turėjo įtakos terminuotų darbo pasiūlymų skaičiaus augimui, kuris nebuvo toks spartus kaip ankstesniais metais: darbo jėgos paklausa augo 12,0 proc., terminuoto darbo -13,4 proc.
Palyginti su praėjusių metų kovu, mažiau registruota laisvų terminuoto darbo vietų labiausiai nuo sezono priklausančiuose ūkio sektoriuose: žemės ūkyje – 46 proc., statybose – beveik 35 proc., prekyboje – 31,5 proc.
Didžiausia sezoninė paklausa stebima žemės ūkyje nekvalifikuotiems darbininkams, apželdinimo darbininkams, taip pat didesnį sezoninių (pagalbinių darbininkų) darbų poreikį pateikė ir statybų sektorius. Paslaugų sektoriuje paklausesni tampa ir barmenai, padavėjai bei virėjai, viešbučio kambarinės.
Neseniai Kauno teritorinėje darbo biržoje vykusi sezoninių darbų mugė parodė, kad tarp ieškančiųjų darbo užsienyje populiariausios šalys išlieka Norvegija, Didžioji Britanija ir Vokietija. Daugiausiai sezoninio darbo galimybių yra Jungtinėje Karalystėje žemės ūkio darbininkams, Danijoje – braškių skynėjams, žirnių skynėjams – žemės ūkio darbininkams, Italijoje – laisvalaikio organizatoriams, padavėjams ir Švedijoje – žemės ūkio darbininkams.