Siūlo Lietuvoje įvesti 6 valandų darbo dieną

Siūlo Lietuvoje įvesti 6 valandų darbo dieną

2013-10-07
Lietuvos filosofas ir profesorius, judėjimo „Naujoji kairė“ narys Andrius Bielskis sako, kad darbo diena Lietuvoje turėtų trukti 6 val. Pasak jo, tai didintų socialinį progresą.

Darbo produktyvumas bent jau Amerikoje ir Vakarų Europoje per 50 metų išaugo 600 proc., tuo tarpu realūs atlyginimai Šiaurės Amerikoje nuo 1973 m. iki 2000 m. sumažėjo, atmetus infliaciją. (...) Todėl labai realus klausimas – kodėl nesutrumpinus tos darbo dienos?“ – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ klausė A. Bielskis.
„O kodėl ne 6 darbo valandos? XIX a. pabaigoje daugelis ekonomistų kalbėjo apie 12 val. darbo dieną. XX a. pradžioje ir viduryje buvo iškovotos 8 darbo valandos. Šiandien tikslinga kalbėti apie trumpesnę darbo dieną”, - teigė filosofas.
Klausiamas, kas atliks darbą, gal robotai, A. Bielskis teigė, kad dirbs žmonės – tai bus sprendžiama nedarbo problema.
„Jei bent Europoje sumažintume darbo dieną nuo 6 iki 8 val., tai atsirastų daugiau darbo vietų ir jauniesiems žmonėms”, - sakė profesorius.
Pasak jo, darbo dienos sutrumpinimas taip pat sumažintų jaunimo nedarbą, o siekiant išvengti nepatogumų, žmonės galėtų dirbti keliomis pamainomis.
Laida „Ryto espresso“ transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 6.00 iki 9.00 val.

Šaltinis: Žinių radijas