Raseinių savivaldybės įsakymas: jei labai karšta, darbo diena trumpėja 4 val.

Raseinių savivaldybės įsakymas: jei labai karšta, darbo diena trumpėja 4 val.

2013-08-19
Praėjusią savaitę Lietuvą užplūdę karščiai sutrumpino Raseinių savivaldybės darbuotojų darbo dieną. Savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, pagal kurį valdininkai per karščius gal dirbti trumpiau.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašo, kad tuo jau pasinaudojo pora dešimčių darbuotojų - karščiausią vasaros dieną, rugpjūčio 8-ąją, kai kurie kabinetai ištuštėjo 2-3 valandomis anksčiau.
Patvirtintame įsakyme numatyta, kad darbo dieną galima trumpinti 1-4 valandomis, priklausomai nuo temperatūros. Darbo valandos pradeda tirti, kad temperatūra kabinete pasiekia 28,5 laipsnio. Meras Algimantas Mielinis ir jo pavaduotoja Gitana Rašimienė anksčiau iš darbo išeiti negalės, nes jų kabinetai turi oro kondicionierius.
Apie šį sprendimą pranešama ir oficialiame savivaldybės tinklalapyje – naujiena pavadinta „Kai šiluma kaulus laužo”.
Raseinių savivaldybės administracijos direktorius Jonas Kurlavičius aiškina, kad sprendimas nesikerta nei su Darbo kodeksu, nei su Vyriausybės sprendimu, atitinka Lietuvos higienos normas. Įsakymą jis pasirašė sulaukęs skundų dėl karščio, nors iš 170 savivaldybės darbuotojų niekam į medikus kreiptis neprireikė.
Šaltinis: delfi.lt
Ieškote darbuotojo?
Pasitarkime
+370 602 73416
Profesionali patyrusių Dirba.lt specialistų pagalba surandant darbuotojus