Prasiskolinusiame Vilniuje atlyginimai auga kaip ant mielių

Prasiskolinusiame Vilniuje atlyginimai auga kaip ant mielių

2014-03-13
Gerėjant ekonominei situacijai šalyje, gerėja ir sostinės savivaldybės bei jai priklausančių įmonių darbuotojų atlyginimai.

Kaip rašo „Vilniaus diena“, Vilniaus miesto savivaldybėje beveik visų darbuotojų atlyginimai 2013 m. padidėjo. Miesto mero Artūro Zuoko darbo užmokestis paaugo truputį daugiau nei 120 litų iki beveik 5,4 tūkst. litų iki mokesčių. Mero pavaduotojų atlyginimai taip pat padidėjo panašia suma iki 4,6 tūkst. litų, o administracijos direktoriaus uždarbis išaugo beveik trimis šimtais litų ir siekė beveik 7,5 tūkst. litų.
Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Andrejus Žukovskis tikino, kad valstybės tarnautojų atlyginimai padidėjo, vykdant Konstitucinio teismo nutarimą dėl valstybės tarnautojų atlyginimo koeficientų ir priedų atstatymo į prieškrizinį lygį.
Bene labiausiai atlyginimai išaugo UAB "Grinda". Šioje įmonėje aukštesnes pareigas užimančių darbuotojų atlyginimai didesni ne tik už miesto mero pavaduotojų algas, bet gerokai lenkia ir paties A.Zuoko uždarbį. Kai kuriems aukštesnes pareigas užimantiems darbuotojams atlyginimas išaugo netgi daugiau kaip 2 tūkst. litų. "Grindos" direktoriaus Algimanto Viliūno darbo užmokestis pakilo nuo beveik 10 tūkst. litų iki daugiau kaip 11,5 tūkst. litų.
Didžioji dalis UAB "Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai" darbuotojų irgi neturėtų skųstis. Atlyginimai mažiau nei šimtu litų sumažėjo inžinieriams ir inžinieriams-IT specialistams, kurių įmonėje yra vos penki. Visiems kitiems darbuotojams atlyginimai pakilo nuo kelių litų iki daugiau kaip tūkstančio. Labiausiai alga išaugo direktoriaus padėjėjai, buhalterei-kasininkei ir meistrams. Vietoj daugiau kaip 2,5 tūkst. litų, jų algalapiuose atsirado 3,7 tūkst. litų.


Šaltinis: delfi.lt