Kodėl po darbo skauda sprandą

Kodėl po darbo skauda sprandą

2013-08-28
Skauda sprandą ir spėjate, kad tai galėtų būti nuo darbo? Labai tikėtina.
Beveik ketvirtadalis mūsų kone visą darbo dieną išbūna toje pačioje pozoje ir dėl to gali skaudėti nugarą, sprandą bei sąnarius. Kas šeštas spėja, jog tokių problemų priežastis – darbo vietoje naudojama kėdė.
Negana to, problemas parsinešame ir į namus – kas septintas apklaustasis prisipažino, jog dėl prastos savijautos mažiau domisi romantiškais santykiais, praneša dailymail.co.uk.
Įvairaus pobūdžio skausmai Jungtinei Karalystei per metus kainuoja 5,7 milijardo svarų (beveik 23 milijardus litų). Per tą patį laikotarpį dėl to šalies gyventojai nedirba 10 milijonų darbo dienų.
Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas „Simplyhealth“ apklausė tūkstantį žmonių, kurių amžius nuo 25 iki 65 metų.
Buvo nustatyta, kad septyni iš dešimties respondentų skundžiasi skausmais juosmens srityje.
Vis dėlto trys iš keturių tokius skausmus patiriančių asmenų profesionalios pagalbos neieško, manydami, kad pas fizioterapeutą reikia gydytojo siuntimo.
Daugiau nei trečdalis šiuos skausmus nurašo neišvengiamam senėjimui.
Tyrimo metu nustatyta, kad moterys dažniau kenčia nuo sąnarių skausmų nei vyrai. Kas trečia moteris skundžiasi kelio skausmais, o vyrų grupėje juos jaučia kas penktas. 40 procentų dailiosios lyties atstovių neslepia, jog sąnarių problemos verčia jas jaustis senomis anksčiau laiko, o 28 procentams tai netgi kelia susierzinimą bei depresiją. Vyrų grupėje sąnarių skausmai senesniais verčia jaustis 25 procentus respondentų, o 23 procentus ši situacija labai slegia.
Nugaros skausmams gydyti dažniausiai naudojami medikamentai nuo skausmo, nors ilgalaikis jų vartojimas susijęs su širdies priepuolio ir aukšto kraujospūdžio rizika.
Artritas – dažniausiai pasitaikanti kaulų ir raumenų sistemos liga Jungtinėje Karalystėje. Kasmet šiuo klausimu medikai konsultuoja daugiau nei dešimt milijonų pacientų. Ekspertų teigimu, ši problema tik aštrėja, mat šalyje vis daugiau žmonių yra nutukę.
Mokslų daktarė Gill Jenkins iš „Simplyhealth“ patariamosios tyrimų grupės įsitikinusi: „Medikamentai nuo skausmo gali būti naudingi, ypač esant ūmiam skausmui, tačiau nepatariama jų vartoti ilgą laiką, nepasitarus su bendros praktikos gydytoju, ypač jeigu turite ir kitų problemų. Svarbu, kad nuolatinį skausmą patiriantys asmenys aptartų savo pasirinkimą su savo medikais, fizioterapeutais bei kitais sveikatos priežiūros specialistais“.
Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo „Simplyhealth“ atstovas spaudai Ramanas Sankaranas teigia: „Nors suskaudus dančiui žmonės apsilanko pas dantistą, o pablogėjus regėjimui nueina pas akių gydytoją, 89 procentai besiskundžiančių juosmens ir sąnarių skausmais nesiryžta pasikonsultuoti su fizioterapeutu“.

Šaltinis: delfi.lt