Europos Parlamentas ragina panaikinti kliūtis darbuotojų mobilumui

Europos Parlamentas ragina panaikinti kliūtis darbuotojų mobilumui

2009-02-10

Europos Parlamentas ragina panaikinti esančias kliūtis darbuotojų mobilumui ES, ypač naujųjų Sąjungos šalių piliečiams.

Laisvas darbuotojų judėjimas yra viena iš keturių pagrindinių laisvių, įtvirtintų ES sutartyje. Be to, „ilgalaikis darbuotojų mobilumas visose srityse gali labai prisidėti įgyvendinant Lisabonos strategijos augimo ir užimtumo tikslus, jei kartu bus užtikrinta darbuotojų socialinė apsauga ir profsąjungų teisės“. Parlamento nuomone, „būtina pašalinti vis dar esančias administracines ir teisines kliūtis, trukdančias tarpvalstybiniam mobilumui“.
 
EP „nerimauja, kad kai kuriose valstybėse narėse išlaikomi darbo rinkos apribojimai darbuotojams iš naujųjų valstybių narių, nepaisant to, kad šie apribojimai nepagrįsti nei ekonominiais tyrimais, nei statistiniais duomenimis, nei tų valstybių gyventojų bei vyriausybių nuogąstavimais“. Deputatai ragina atidžiau stebėti pereinamųjų laikotarpių taikymą ir jų pagrįstumą.
 
Savo ruožtu EP „pripažįsta, kad nors mobilumas gali pasiūlyti sprendimą trūkstant darbo jėgos priimančiosiose šalyse, jis gali sukelti darbo jėgos trūkumą tose šalyse, iš kurios darbuotojai atvyksta“.
 
„Darbuotojų mobilumas kai kurių darbdavių neturėtų būti suprantamas kaip galimybė sumažinti darbo užmokestį, socialines garantijas arba apskritai pabloginti darbo sąlygas“, – pažymi EP nariai. Jų nuomone, valstybės turėtų „užtikrinti, kad būtų visapusiškai laikomasi piliečių, kurie nusprendė persikelti į kitą valstybę narę, darbo teisių ir kolektyvinių sutarčių, o tarp tos valstybės narės piliečių ir kitą pilietybę turinčių asmenų nebūtų jokio diskriminuojančio skirtumo“.
 
EP nariai remia siūlymą įvesti elektroninę Europos sveikatos draudimo kortelę su sąlyga, kad bus tinkamai apsaugoti asmens duomenys. Jie taip pat siūlo artimiausiu metu sukurti bendrą Europos kortelę, kurioje būtų nurodyta visa informacija apie jos turėtojo sumokėtas įmokas bei apie jo socialines teises visose ES šalyse, kuriose jis dirbo. Be to, EP ragina geriau užtikrinti galimybę perkelti pensijas, persvarstant atitinkamą direktyvą.
 
Europarlamentarai ragina panaikinti likusias kvalifikacijų ir profesinės patirties pripažinimo kliūtis, taip pat pagreitinti bendros Europos kvalifikacijų sąrangos įgyvendinimą. Savo ruožtu Parlamentas kviečia valstybes „aktyviai skatinti užsienio kalbų mokymą (ypač suaugusiųjų), kadangi kalbos barjerai – tai viena iš pagrindinių, vis dar nepanaikintų kliūčių darbuotojų ir jų šeimų mobilumui“.
 
http://www.europarl.europa.eu/news/expert/infopress_page/048-45212-350-12-51-908-20081217IPR45211-15-12-2008-2008-false/default_lt.htm

Ieškote darbuotojo?
Pasitarkime
+370 602 73416
Profesionali patyrusių Dirba.lt specialistų pagalba surandant darbuotojus