Darbo patirtis, verčianti galvoti apie emigraciją

Darbo patirtis, verčianti galvoti apie emigraciją

2013-10-08
Į uostamiestį suplūdę studentai kasmet bando studijas suderinti su darbu. Tą jie aiškina noru turėti savų pinigų. Dažnas iš jų susiduria su nesąžiningais darbdaviais, tačiau bijodami prarasti kad ir menkas, tačiau pačių užsidirbtas pajamas, tyli.

Darbo kodekso ir savo teisių neišmanantys darbuotojai - tikras lobis pasipelnyti norintiems verslininkams. Apie patirtas darbdavių suktybes dienraščiui "Vakarų ekspresas" nutarusi papasakoti mergina studijas jau baigė.
Ji pripažįsta, kad studijų metais teko dirbti darbus ne pagal pasirinktą specialybę vien dėl to, kad juos buvo lengva suderinti su studijomis.
Dabar, jau dirbdama kitoje vietoje, ji nutarė pasidalinti savo patirtimi, kad darbo paieškas uostamiestyje pradėsiantys studentai neužkibtų ant tokio paties kabliuko.
Pokalbininkė nesutiko atskleisti įmonės pavadinimo motyvuodama tuo, kad darbdavė esą jau yra pagarsėjusi ūmiu būdu, dėl to net buvę darbuotojai tyli, nes nenori sulaukti naujų konfliktų.
Donata (vardas pakeistas) dar pirmame studijų kurse ėmė ieškotis darbo. Pasiūlytas darbas paslaugų sferoje merginą nudžiugino - pažadėtas lankstus darbo grafikas, o alga, nors tebuvo minimali, vis tiek atrodė gera.
Pradėjus dirbti darbdavė pareiškė, kad kurį laiką bus "bandomasis" laikotarpis, kurio metu teks darbuotis neturint jokių dokumentų. Šis laikotarpis nejučia išsitęsė iki metų.
Pokalbininkė dienraščiui „Vakarų ekspresas” teigė sužinojusi, kad individualioje įmonėje be jokių dokumentų ir socialinių garantijų dirbo ne ji viena, bet beveik visi darbuotojai.
Sykį kažkuriam iš darbuotojų trūko kantrybė ir šis apskundė įmonę. Po inspekcijos patikrinimo visi nelegalai buvo įdarbinti.
Kaip aiškino mergina, nors oficialiai buvo dirbama ketvirčiu etato, tačiau kiekvienas darbuotojas per savaitę atidirbdavo bent po 30 valandų. Už tai buvo atsiskaitoma vokeliuose. Buvo dvigubi darbo grafikai.
Mergina prasitarė, kad įmonė galėjo susikrauti nemažą pinigų sumą ne tik oficialiai neįdarbindama, bet ir falsifikuodama pajamų apskaitos kvitus. Esą būdavo gaunami įmonės buhalterės nurodymai, kokią sumą reikia "rodyti", o likusios pajamos tarsi neegzistavo.
Paklausta, ar negalvojo ieškotis darbo, kuriame sąlygos būtų geresnės, Donata tvirtino, kad apie tai svarstė ne kartą, tačiau nesiryžo atsisakyti gaunamų pajamų ir vėl ieškotis darbo.


Šaltinis: delfi.lt
Ieškote darbuotojo?
Pasitarkime
+370 602 73416
Profesionali patyrusių Dirba.lt specialistų pagalba surandant darbuotojus