Darbdavių apklausa: praktikantai labiausiai laukiami nedidelėse įmonėse

Darbdavių apklausa: praktikantai labiausiai laukiami nedidelėse įmonėse

2013-06-27
Pastaruoju metu Europoje vyksta aktuali diskusija: kas pirmiau – išsilavinimas ar darbas? Mokslininkų išvados rodo, kad svarbu tiek viena, tiek kita. Teorinės žinios kartu su praktiniais įgūdžiais padeda jaunimui sklandžiau pereiti iš švietimo sistemos į darbo rinką.
Lietuvos darbo birža, siekdama išsiaiškinti moksleivių ar studentų galimybę atlikti praktiką įmonėse, šių metų birželio mėnesį apklausė 1,7 tūkst. šalies darbdavių. Apklausai parinktas anketavimo metodas, joje dalyvavo įvairaus dydžio ir veiklos pobūdžio įmonės – nuo mažų, turinčių iki 50 darbuotojų, iki didelių, kuriose dirba 500 ir daugiau darbuotojų.
Apklausos rezultatai rodo, kad dauguma darbdavių priimtų moksleivius ar studentus atlikti praktiką per artimiausius metus – 72 proc. atsakė teigiamai. Labiausiai linkusios priimti jaunuolius yra paslaugų sektoriaus įmonės – teigiamai atsakė 609 respondentai iš 845, mažiau – žemės ūkio sektoriaus darbdaviai – 71 iš 102. Pastebėta tendencija, kad daugiausia galimybių atlikti praktiką yra mažose ir vidutinėse įmonėse, kuriose dirba nuo 50 iki 99 darbuotojų, o rasti praktikanto vietą stambiose įmonėse – sudėtingiau.
Darbdaviai pirmenybę atiduotų praktikantams, kurie mokosi kolegijose, tačiau juos ne mažiau domintų ir galimybė priimti universitetų ir profesinių mokyklų studentus.
Tačiau pasiteiravus darbdavių, ar jie įdarbintų moksleivius ar studentus, atlikusius praktiką įmonėse, tik 56 proc. atsakė teigiamai.
Į klausimą, ar praėjusiais metais įmonėje moksleiviai ar studentai atliko praktiką, 58 proc. respondentų atsakė teigiamai.

LDB