Darbdaviams ir atleidžiamiems iš darbo žmonėms bus paprasčiau tvarkyti dokumentus

Darbdaviams ir atleidžiamiems iš darbo žmonėms bus paprasčiau tvarkyti dokumentus

2009-11-02

Draudėjams nebereikės rengti pažymų atleistiems darbuotojams apie darbą įstaigoje ar įmonėje, o darbo netekusiems asmenims – teikti minėtų pažymų teritorinėms darbo biržoms, kad šios galėtų skirti nedarbo išmoką. Darbo biržos informaciją gaus tiesiai iš „Sodros“. Sistema pilnai turėtų pradėti veikti gruodžio mėnesį.

Vyriausybė 2009 m. spalio 28 dieną priėmė nutarimą, kuriuo tikslinami Apdraustųjų ir socialinio draudimo išmokų gavėjų registro nuostatai.

Nutarimu nustatoma, kad draudėjai, teikiantys duomenis apie asmenų valstybinio socialinio draudimo pabaigą dėl apdraustojo žmogaus atleidimo iš darbo, nurodytų ir teisinį pagrindą, kuriuo jis buvo atleistas. Ši informacija būtų siunčiama „Sodrai“ kartu su pranešimu apie apdraustojo valstybinio socialinio draudimo pabaigą.

Pagal dabar galiojančią tvarką, nedarbo socialinio draudimo išmokos nemokamos tiek mėnesių, už kiek buvo išmokėta išeitinė pašalpa. Informaciją apie darbdavio išmokėtą išeitinę išmoką, taip pat apie atleidimo priežastis, apdraustasis asmuo iki šiol privalėjo pats pateikti Darbo biržos teritoriniam skyriui.

„Sodros“ informacija