Naujasis LDB direktorius – tik įgyvendinus pradėtą pertvarką

Naujasis LDB direktorius – tik įgyvendinus pradėtą pertvarką

2009-06-18

Birželio 17 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija priėmė sprendimą laikinai sustabdyti konkursą, kuris buvo paskelbtas birželio 10d ., Lietuvos darbo biržos (LDB) direktoriaus pareigoms užimti.

Priimant šį sprendimą buvo atsižvelgta į Valstybės kontrolės ir ministerijos Vidaus audito skyriaus pateiktas pastabas dėl LDB veiklos. Kita priežastis – norima sėkmingai baigti pradėtą LDB reorganizaciją, kuri leis sutvarkyti įstaigos struktūrą taip, kad jos veikla būtų efektyvi, atitiktų keliamus reikalavimus, leistų priimti lanksčius sprendimus, kurie yra būtini ekonominio sunkmečio sąlygomis.

Šią pertvarką jau yra pradėjęs vykdyti laikinasis LDB vadovas. Ja siekiama išgryninti LDB funkcijas, sutvarkyti struktūrą taip, kad įstaigos veikla būtų efektyvi ir kad būtų galima priimti racionalius sprendimus, kurių reikalauja dabartinė padėtis darbo rinkoje ekonominio sunkmečio sąlygomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, analizuodama kaip vyksta LDB pertvarka, suprato, kad reikalingos radikalesnės permainos ir yra daug tobulintinų dalykų. Todėl konkursas LDB direktoriaus pareigoms užimti bus atnaujintas tik tada, kai bus galutinai baigta LDB pertvarka.

Apsispręsti laikinai sustabdyti konkursą paskatino ir paaiškėjus faktui, kad kurie teritoriniai LDB padaliniai netikslingai naudoja lėšas bedarbių išmokoms mokėti. Preliminari analizė rodo, kad kai kurios teritorinės darbo biržos iš „Sodros“ užsiprašo daugiau lėšų, nei jų iš tikrųjų reikia. Todėl ministras Rimantas Jonas Dagys pareikalavo LDB laikinojo direktoriaus A.Šlekio, kad jis dar labiau sustiprintų teritorinių darbo biržų kontrolę.

Dalyvauti konkurse LDB vadovo pareigoms užimti prašymą buvo pateikęs vienas dalyvis. Apie laikinai sustabdytą konkursą jis informuotas ir oficialiu raštu, ir telefonu.

Ieškote darbuotojo?
Pasitarkime
+370 602 73416
Profesionali patyrusių Dirba.lt specialistų pagalba surandant darbuotojus