4 žingsniai, kurie padės susirasti geresnį darbą

4 žingsniai, kurie padės susirasti geresnį darbą

2014-09-08
1. Reikia įsisąmoninti, kad tik tu pats esi atsakingas už savo karjerą. Tai reiškia, kad į save turi investuoti nuolat, net tada, jei turi darbą, ir esi juo patenkintas. Tobulėti esamame darbe, plėsti profesinius ryšius, galbūt susirasti greta kitą sritį, kuri tave praturtintų, būtų privalumas tavo profesijoje, o reikalui esant, galėtum greitai pakeisti profesiją.

2. Labai svarbu, kaip jautiesi, t.y. kiek pasitiki savimi, savo jėgomis konkrečioje profesinėje srityje. Jei kurį laiką jau neturi darbo, tai pastebėsi, kad savivertė krenta. Todėl geriau laikinas darbas, net jei alga mažesnė, nei tikėjaisi, arba savanorystė – visa tai kelia savivertę, suteikia neįkainojamos patirties (taip, darbe gauni ne tik algą, o ir išmoksti ko nors naujo, tobulėji), todėl tikimybė įtikti naujam darbdaviui bus didesnė. Be to, kiekvienas darbas plečia tavo pažinčių ratą, todėl didėja tikimybė sulaukti patrauklių pasiūlymų iš aplinkinių ar kolegų.
3. Darbo ieškoti geriau netradiciškai – pačiam megzti ryšius su potencialiais darbdaviais, net kai jie darbuotojų neieško. Taip pat megzti profesinius ryšius, rūpintis savo profesine reputacija, nelygu sričiai, gal savanorystė ar nevyriausybinės organizacijos veikla bus ta tarpinė stotelė, kuri ves į svajonių darbą.
4. Jeigu neturi darbo, tai nereiškia, kad esi kuo nors blogesnis už kitus. Visiems taip nutinka. Svarbu neužsidaryti tarp keturių sienų, rasti draugų ar artimų žmonių, kurie palaiko, o kartu padeda objektyviau suprasti save. Pasiklausinėk, kokioje srityje jie tave matytų, kokios tavo stipriosios savybės. Pokalbis su psichologu, koučingo specialistu ar karjeros konsultantu padės geriau pažinti save ir susidėlioti savo ateities planus.

Šaltinis: delfi.lt