10 dažniausiai užduodamų klausimų pokalbyje dėl darbo

10 dažniausiai užduodamų klausimų pokalbyje dėl darbo

2013-08-20
Priimant į darbą naują žmogų darbdavius labiausiai domina jūsų įgūdžiai ir darbo patirtis, taip pat jūsų domėjimasis darbu, entuziazmas.

Jei jūs atsakysite į šiuos klausimus pagrįsdami juos konkrečiais pavyzdžiais, būkite pasiruošę sulaukti ir tolesnių klausimų.

Klausimai dėl darbo
Papasakokite apie save
Dažniausiai šiuo klausimu pradedamas kiekvienas interviu. Jūsų atsakymas turėtų būti gerai paruoštas, apgalvotas, pasakoti reikėtų ne ilgiau nei tris – keturias minutes. Jis turėtų parodyti domėjimąsi sritimi, kurioje jūs ruošiatės dirbti, taip pat turėtumėte papasakoti apie savo svarbiausius pasiekimus, parodyti, kad trokštate dirbti šioje srityje. Venkite kalbėti temomis, nesusijusiomis su darbu, pvz., apie vaikus ar kitus dalykus.
Kokie jūsų privalumai?
Sutelkite dėmesį į tas savybes, kokių reikia būtent šiam darbui, net jei anksčiau tokio darbo nedirbote. Pasidomėkite, ko būtent reikalaujama darbo skelbime.
Kokios jūsų silpnybės?
Kalbėkite apie tas silpnybes, kurios neturi reikšmės būtent šiam darbui. Pavyzdžiui, kad per ilgai diskutuojate prieš priimdami sprendimą. Paminėkite tai, kas buvo jūsų silpnybė, bet jau nebėra.

Kodėl jūs norite šio darbo?
Jūsų atsakymas turi įtikinti, kad jūs tiksite šiam darbui:
-jūsų žinios ir įgūdžiai atitinka reikalavimus;
- domitės produktu/ gamyba ir pan.
- neminėkite (net jei tai tiesa), kad jums paprasčiausiai reikalingas bet koks darbas, ar jūs norite čia dirbti vien todėl, kad esate vietinis.
Papasakokite, kokios problemos gali iškilti darbe ir kaip jūs su jomis susidorosite
Tokiu klausimu siekiama sužinoti, kaip jūs gebate susidoroti su sunkumais, kaip elgiatės stresinėje situacijoje, kaip bendraujate.
Tinkami pavyzdžiai - papasakokite, kaip jūs išsisukote iš sunkios padėties, dirbote nepalankiomis sąlygomis, parodėte gerą savo srities išmanymą ir šaltakraujiškumą.

Papasakokite apie pasiekimą, kuriuo didžiuojatės
Vėlgi rinkitės su darbu susijusius pavyzdžius. Asmeniniai pasiekimai turėtų būti minimi, jei jie tikrai įspūdingi ar išskirtiniai.
Kokie jūsų karjeros tikslai?
Paprastai ieškoma žmogaus, kuris liktų šiame darbe. Įtikinkite darbdavius, kad postas, kurio jūs siekiate, jums tinkamas pagal jūsų karjeros planą ir jūs pasiruošęs čia dirbti ilgesnį laiką.

Kokio atlyginimo jūs tikitės?
Atlyginimas nurodomas darbo sutartyje, todėl venkite per pokalbį klausti apie tai. Jei esate priverstas įvardyti sumą, nurodykite realią sumą, bet pabrėžkite, kad atlyginimas jums nėra svarbiausias.

Ką jūs žinote apie šią organizaciją?
Jūs turite žinoti:
- kompanijos struktūrą, finansinę padėtį, pagrindinius darbuotojus;
- pagrindinius konkurentus;
- padėtį rinkoje.

Šaltinis: delfi.lt